Tüm Duyurular

Vadesi Geçmiş Elektrik Borçlarına Taksit İmkânı

Vadesi Geçmiş Elektrik Borçlarına Taksit İmkânı

12.10.2020 00:00

Vadesi Geçmiş Elektrik Borçlarına Ödeme Kolaylığı 

Pandemi döneminde elektrik borcunu ödeyemeyen müşterilerimiz, 12-16 Ekim 2020 tarihleri arasında yapabilecekleri başvurular ile 1 Ağustos 2020 öncesi dönemlere ait vadesi geçmiş borçları için taksitli ödeme kolaylığından faydalanabilecek.

Kredi kartı ile taksitli ödeme yapacak müşterilerimiz, işlemlerini web sitesindeki online işlemler sayfasından yapabileceği gibi Müşteri İlişkileri Merkezleri’nden (MİM) de gerçekleştirebilecekler. Kredi kartı dışında taksitlendirme talebi olan müşterilerimiz ise MİM’lere bizzat başvurarak taksitlendirme yapabilecekler.

Pandemi döneminde elektrik borçlarını ödemekte zorluk çeken müşterilerimiz bu uygulama ile 5 aya kadar vade seçeneği veya kredi kartına 9 aya varan taksitli ödeme imkânından faydalanabilecek.


Duyuru Detaylarına git.

Çağrı Merkezi Hizmet Numaraları Hakkında Duyuru!

Çağrı Merkezi Hizmet Numaraları Hakkında Duyuru!

12.10.2020 00:00

Elektrik dağıtım ve perakende şirketlerinin faaliyetlerine göre, hizmet verdikleri çağrı merkezi numaraları birbirinden farklıdır. Abonelik işlemleri, faturalama, fatura tahsilatı, fatura itirazı, güvence bedeli iadesi, bilgi güncelleme konularında Aydem Perakende'ye 0850 800 0 186 numaralı çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz.

Elektrik enerjisi dağıtımı ile ilgili altyapı yatırımlarını yapmak, sayaç okuma, elektrik arızası, kesinti, onarım bakım, sokak aydınlatması, yeni inşa edilen tesise bağlantı, kaçak ve usulsüz kullanım konularında ise Aydın, Denizli ve Muğla illerinde görevli, dağıtım hizmeti faaliyetlerini yürüten şirket ADM Elektrik Dağıtım AŞ 'dir. Bu konularda desteğe ihtiyacınızın olması durumunda ise, dağıtım şirketinin çağrı merkezine 186 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

Enerji dolu günler dileriz.


Duyuru Detaylarına git.

11 Temmuz Cumartesi Günü Açık Olan Müşteri İlişkileri Merkezlerimiz!

11 Temmuz Cumartesi Günü Açık Olan Müşteri İlişkileri Merkezlerimiz!

10.07.2020 00:00

11 Temmuz 2020 Cumartesi günü 08.00 - 18.00 saatleri arasında, belirli müşteri ilişkileri merkezlerimiz açık olacak ve hizmet vermeye devam edecektir. Açık olacak merkezlerimizin adres bilgileri aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Enerji dolu günler dileriz.


Duyuru Detaylarına git.

4 Temmuz Cumartesi Günü Açık Olan Müşteri İlişkileri Merkezlerimiz!

4 Temmuz Cumartesi Günü Açık Olan Müşteri İlişkileri Merkezlerimiz!

3.07.2020 15:00

4 Temmuz 2020 Cumartesi günü 08.00 - 18.00 saatleri arasında, belirli müşteri ilişkileri merkezlerimiz açık olacak ve hizmet vermeye devam edecektir. Açık olacak merkezlerimizin adres bilgileri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. 

Enerji dolu günler dileriz.


Duyuru Detaylarına git.

Sahte İnternet Sayfası Yoluyla Yapılan Dolandırıcılık Olayları Hakkında Duyuru

Sahte İnternet Sayfası Yoluyla Yapılan Dolandırıcılık Olayları Hakkında Duyuru

27.04.2020 00:00

Değerli Müşterilerimiz,


İnternet ortamında suçu meslek edinen dolandırıcı kişiler, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi, Bankalar, Kamu Kurum ve Kuruluşları gibi internet sitelerinin arayüzünü klonlanarak oluşturdukları sahte internet sitelerine yönlendirme sağlayarak “TRT Payı, doğalgaz ve elektrik faturalarına yansıtılan fazla paraların iade tutarınız bulunmaktadır. İadenizi 24 saat içerisinde size ait banka kredi kartlarınıza aktarılacaktır. Lütfen size ait kredi kartı bilgilerinizi giriniz” şeklinde kredi kartı bilgileri ele geçirilmekte ve vatandaşlarımız dolandırılarak mağdur edilmektedir.

Resmi kurumların adını kullanarak çeşitli vergi ve faturalarınızdaki fazla tutarların iade edileceği iddiasıyla kart bilgilerinizi isteyen sahte internet sitelerine itibar etmeyiniz. Bu internet sayfalarının, Şirketimizle bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Görevli Tedarik Şirketi olarak elektrik perakende satış hizmeti sunduğumuz il ve ilçelerindeki siz değerli müşterilerimizin bir mağduriyet yaşanmaması adına bu tür aldatıcı vaatlere itibar edilmemesini, şahsi bilgilerin paylaşılmamasını ve herhangi bir ödemenin yapılmamasını önemle rica ederiz.


Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Aydem Elektrik Perakende Satış AŞ

Saygılarımızla.

Duyuru Detaylarına git.

Kıyasen Fatura Düzenlemesi Hakkında Açıklama

Kıyasen Fatura Düzenlemesi Hakkında Açıklama

24.04.2020 00:00

T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından alınan “Kıyasen Fatura Düzenlemesi” kararı, sadece karantinaya alınan ve idari kararlarla sayaç okumalarının durdurulduğu yerleşim yerleri ile sayaç okuma yapan çalışanların sosyal mesafelerini koruyamayacağı durumlar için geçerli olacak. Kapsama alınan bölgelerin dışında kalan müşterilerin sayaç okuma ve faturalandırma süreçleri, normal seyrinde devam ederek tüketime göre faturalandırılacak.

Müşterilerimiz, tüketimlerinin kıyasen yapılıp yapılmadığını faturalarında yer alacak bildirim metninden takip edebilecek. Kıyasen fatura düzenlemesi yapılan tüketim noktalarında, sayaç okuma işlemlerinin yapılmasının yeniden mümkün hale gelmesinden itibaren okunan gerçek sayaç değerlerine göre mahsuplaşma yapılabilecek.

Virüsten korunmak için evde kal çağrılarına uyum sağlayan müşterilerimiz, evde geçirdikleri sürenin artmasıyla elektrikli aletleri daha fazla kullanmalarına bağlı olarak elektrik tüketimlerinde artış olduğu gözlemliyoruz. Bu dönemde müşterilerimiz, sayaç değerleri üzerinden faturalarını kontrol edebilecekleri gibi EPDK’nın web sayfası üzerinden de bilgi sahibi olabilecek.

Faturaları kıyasen oluşturulmayan ancak yine de fatura üzerinde yer alan ortalama tüketim değerlerinde anormal bir artış gözleyen müşterilerimizin fatura itirazlarını yine mevzuat kapsamında titizlikle inceleyerek en kısa zamanda yanıtlayacağız.


Duyuru Detaylarına git.

Fatura Ödemeleri Hakkında Açıklama

Fatura Ödemeleri Hakkında Açıklama

3.04.2020 19:30

Değerli Müşterilerimiz,

Fatura işlemlerinizi, işlem ücreti alınmayan müşteri ilişkileri merkezlerimizden, web sitemizdeki online işlemler menüsünden ve anlaşmalı olduğumuz bankalar aracılığıyla gerçekleştirmenizi rica eder, herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için sizleri yönlendirdiğimiz ödeme kanallarını tercih etmenizi önemle hatırlatırız.

Faturalarınızı online işlemler menümüzden ödeyebilir ve kredi kartına 9 aya kadar varan sürelerde taksitlendirebilirsiniz. Web sitemizden ödeme kanalları listesine ve müşteri ilişkileri merkezlerinin adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Duyuru Detaylarına git.

Online İşlem Kanallarımız Hakkında Duyuru

Online İşlem Kanallarımız Hakkında Duyuru

17.03.2020 12:56

Değerli Müşterilerimiz,

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona (Korona) virüs salgınına bağlı olarak Sağlık Bakanlığı’nca alınan önlemler çerçevesinde, sunduğumuz hizmetlerle ilgili işlemlerinizi aşağıdaki linkler üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.  


• Fatura Borcu Ödeme

• Fatura Tüketim Raporları

• Talep/İtiraz Başvuruları

• e-Arşiv Fatura Görüntüleme

• Fatura Bilgilendirme Tercihleri

• Borç Sorgulama

• Güvence Bedeli Sorgulama

• Online Randevu

• Bilgi Güncelleme

• Anlaşmalı Bankalar

Konularındaki taleplerinizi online.aydemperakende.com.tr üzerinden,


• Bireysel abonelik başvurusu

• Bireysel abonelik feshi

• Fatura borç bilgileri sorgulama

• Ödeme Bilgileri Sorgulama

Konularındaki taleplerinizi, turkiye.gov.tr üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 


Anlaşmalı olduğumuz bankaların listesine https://www.aydemperakende.com.tr/tr/OdemeKanallari üzerinden ulaşabilirsiniz. 


Bizlere Ulaşabileceğiniz İletişim Kanallarımız:


İletişim Merkezi: 0850 800 0 186


E-posta: bilgi.aydemperakende@aydemenerji.com.tr


Sosyal Medya Hesaplarımız:

https://www.facebook.com/aydemperakende/

https://www.instagram.com/aydemperakende/

https://www.linkedin.com/company/aydemenerji

https://twitter.com/aydemperakendeDuyuru Detaylarına git.

Enerji Kimlik Belgesi Hakkında Açıklama

Enerji Kimlik Belgesi Hakkında Açıklama

23.10.2019 00:00

Enerji kimlik belgesi; 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve buna bağlı olarak çıkarılan Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’ne göre binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasını, enerji israfının önlenmesini ve çevrenin korunmasını sağlamak için asgari olarak binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması, sera gazı salımı seviyesi, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içeren belgedir. Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği hükümlerine göre, yönetmelik kapsamındaki tüm binalar için Enerji Kimlik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Dolayısıyla, Enerji Kimlik Belgesi tüketicilere doğrudan bir elektrik indirimi sağlamamakta; yalnızca ilgili binalarda enerjinin daha verimli kullanıldığını gösteren bir nitelik taşımaktadır.

3194 sayılı İmar Kanunu, Yapı Kullanma İzni Başlığı, Madde 30 gereğince; yapıların tamamen veya kısmen kullanılabilmesi için ilgili belediye ve valilikten yapı kullanma izni alınması mecburidir. Yine aynı Kanun’un Kullanma izni alınmamış yapılar başlığı Madde 31 gereğince; kullanma izni verilmeyen ve alınmayan yapılarda izin alınıncaya kadar elektrik, su ve kanalizasyon hizmetlerinden ve tesislerinden faydalandırılamayacağı ibaresi yer almaktadır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Madde 4 gereğince; Enerji Kimlik Belgesi düzenlenmeyen binalara, ilgili idarelerce yapı kullanma izin belgesi verilmemektedir. Yine aynı yönetmelik, Madde 15 gereğince; binalar veya bağımsız bölümlere ilişkin alım, satım ve kiraya verme ile ilgili iş ve işlemlerde enerji kimlik belgesi düzenlenmiş olması şartı aranmaktadır.

Özetle, Enerji Kimlik Belgesi yapı kullanım izni alınması için zorunlu bir belge olup dağıtım şirketleri ile imzalanan bağlantı anlaşması esnasında yapı kullanım izin belgesi talep edilmekte ve yapı kullanım izin belgesi olmayan yapılara bağlantı anlaşması yapılmamaktadır. Elektrik bağlantısı mevcut yapılar için ise elektriğin kesilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Duyuru Detaylarına git.

EPDK'dan Yeni Fatura Uygulamasına ve Dağıtım Bedeline ilişkin Açıklama

EPDK'dan Yeni Fatura Uygulamasına ve Dağıtım Bedeline ilişkin Açıklama

26.07.2019 00:00

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) 23/07/2019 tarihli açıklamasında, ulusal tarifeden elektrik satın alan tüketicilere uygulanmak üzere ülke genelinde sade, anlaşılabilir ve gereksiz içerikten arındırılmış “kolay fatura” uygulamasına geçildiği belirtilmiştir. Söz konusu uygulama, basın açıklamasında da belirtildiği üzere, ulusal ulusal tarifeden elektrik satın alan, yani Perakende Satış Sözleşmesi olan müşterilerimiz için geçerlidir.

Uygulama, serbest tüketici niteliğini haiz olup Şirketimizle İndirimli Elektrik Sözleşmesi (İkili Anlaşma) yapan müşterilerimizi kapsamamaktadır. Ne var ki, serbest tüketici niteliğini haiz müşterilerimiz tarafından faturanın fiziki olarak talebi hâlinde, gönderilecek fatura görselinde aktif enerji bedeli ve dağıtım bedeli toplamı "Enerji Tüketim Bedeli" olarak yer alabilecektir. Mevcut İkili Anlaşma kapsamında taahhüt edilen indirim, sadece aktif enerji birim bedeline (perakende satış bedeli) ilişkin olup dağıtım bedelinden indirim yapılması söz konusu değildir.

Müşterilerimizin bilgisine sunarız.

EPDK'nın yaptığı açıklamanın tam metnine ulaşmak için tıklayınız. 

 


Duyuru Detaylarına git.

Gecikme Zam Oranı Yenilendi

Gecikme Zam Oranı Yenilendi

29.06.2019 00:00

6183 sayılı AATUHK gereğince uygulanan gecikme zammı oranı 02/10/2019 günü yayımlanan Resmi Gazete ile 02/10/2019 gününden itibaren geçerli olmak üzere her ay için ayrı ayrı %2 olarak yenilenmiştir.

Duyuru Detaylarına git.

Aydem ve Gediz Elektrik Bilgilendirme Seminerleri Başladı!

Aydem ve Gediz Elektrik Bilgilendirme Seminerleri Başladı!

17.06.2019 00:00

Aydem ve Gediz Elektrik, elektrik enerjisi piyasasında fiyat oluşumu ve yüksek elektrik tüketimine sahip tüketicilerin karşılaştıkları risklerle ilgili sanayi ve ticarethane abonelerine yönelik Son Kaynak Tedarik Tarifesi (SKTT) ve güvence bedeli konularında düzenlediği seminerler dizisi başladı.

Seminer dizisinin ilk bölümü, 17.6.2019 tarihinde İzmir Elektrik Mühendisleri Odası ve Denizli Ticaret Odası’nda gerçekleşti. Katılımcı sayısının fazla, ilgilin ise yoğun olduğu seminerlerde son kaynak tedarik tarifesinin ve güvence bedelinin ne olduğu, neden alındığı ve neden güncellendiği gibi konular hakkında bilgiler verildi. Seminerlere yüksek elektrik tüketimi olan sektörlerin temsilcilerini kapsayan sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinin yanı sıra, söz konusu illerdeki Elektrik Mühendisleri Odaları, Sanayi Odaları, Ticaret Odaları ve Organize Sanayi Bölgeleri'nden uzmanlar da katıldı.   

Gerçekleşmesi planlanan seminerlere ait tarih ve bölge bilgileri, aşağıda yer almaktadır.   

TARİH               YER                                      SAAT

17.6.2019       Denizli Ticaret Odası               16:00

17.6.2019       İzmir EMO                                18:00

18.6.2019       DENİZLİ MÜSİAD                     09:00

19.6.2019       Denizli EMO                              16:00

20.6.2019       Manisa Ticaret Odası                14:00

25.6.2019      Aydın Sanayi Odası                   18:00

25.6.2019      Muğla Ticaret ve Sanayi Odası  17:00

27.6.2019      EBSO                                         14:00

1.7.2019        İzmir Ticaret Odası                     15:00

Duyuru Detaylarına git.

Web Sitemizin Güvence Bedeli Sorgulama Sayfası Hizmetinizde!

Web Sitemizin Güvence Bedeli Sorgulama Sayfası Hizmetinizde!

17.05.2019 00:00

Web sitemizde yer alan Güvence Bedeli Sorgulama sayfasından tesisat, abone numarası veya sözleşme hesap numarası ile güvence bedeli tutarı sorgulanabilmektedir.

Web sitemizde Güvence Bedeli Sorgulama sayfamız açılmıştır.

Güvence Bedeli Sorgulama Sayfası İçin Tıklayınız! 

Duyuru Detaylarına git.

Çok zamanlı tarife üzerinden kullanım yapan müşterilerimizin dikkatine!

Çok zamanlı tarife üzerinden kullanım yapan müşterilerimizin dikkatine!

3.04.2019 00:00

Sayaç saati sürekli yaz saati uygulamasına göre güncellenmemiş sayaçlar üzerinden yapılan tüketimlerin ölçümü, yılın iki döneminde iki farklı saat düzenine göre yapılmaktadır. Bu kapsamda saat dilimleri aşağıdaki gibidir: 

• Ekim ayının son pazar günü ile mart ayının son pazar günü arasındaki saat düzeni

• Gündüz dönemi: Saat 07:00 - 18:00

• Puant dönemi: Saat 18:00 - 23:00

• Gece dönemi: Saat 23:00 - 07:00

• Mart ayının son pazar günü ile ekim ayının son pazar günü arasındaki saat düzeni

• Gündüz dönemi: Saat 06:00 - 17:00

• Puant dönemi: Saat 17:00 - 22:00

• Gece dönemi: Saat 22:00 - 06:00

Sayaç saati sürekli yaz saati uygulamasına göre güncellendiyse tüketim ölçümleri yıl boyunca aşağıdaki zaman dilimlerine göre yapılacaktır.

• Gündüz dönemi: Saat 06:00 - 17:00

• Puant dönemi: Saat 17:00 - 22:00

• Gece dönemi: Saat 22:00 - 06:00


Duyuru Detaylarına git.

Fatura İtirazı Ölçü Şikâyetine İlişkin Bilgilendirme

Fatura İtirazı Ölçü Şikâyetine İlişkin Bilgilendirme

2.04.2019 00:00

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından alınan 12/09/2012 tarih ve 4019 sayılı Kurul kararı (Karar) doğrultusunda, Elektrik Piyasası Kanunu uyarınca dağıtım lisansı sahibi tüzel kişiler tarafından dağıtım ve perakende satış faaliyetleri 01/01/2013 tarihinden beri ayrı tüzel kişilikler altında yürütülmektedir. Görevli tedarik şirketleri, elektrik enerjisinin satışı, faturalandırılması ve tahsilatı hizmetlerini yürütmektedir. Görevli dağıtım şirketleri ise elektrik enerjisi dağıtımı ile ilgili altyapı yatırımlarını yapma, sayaç okuma, arıza, onarım ve bakım gibi diğer elektrik dağıtım hizmeti faaliyetlerini yürütmektedir.  

Sayacınızın doğru tüketim kaydetmediğinden şüphelenmeniz durumunda sayaç kontrol talebinizi, bölgede görevli elektrik dağıtım şirketine doğrudan bildirebilirsiniz.Sayaç kontrol talebiniz üzerine ilgili dağıtım şirketi tarafından sayaç sökülerek değiştirilir ve değiştirildiği tarihten itibaren en geç 10 iş günü içerisinde ilgili Bilim Sanayi İl Müdürlüğü’ne gönderilir. İlgili Müdürlük tarafından alınan rapora göre sayacınızın normal çalıştığının tespiti hâlinde mevzuat gereği muayene ücretleri tarafınıza yansıtılmakta, arızalı çalıştığının tespiti hâlinde ise geriye dönük düzeltme işlemi yapılmaktadır. Aydın, Denizli, Muğla, illerinde görevli dağıtım şirketi ADM Elektrik Dağıtım AŞ’dir. Tedarik şirketi olarak yetki ve sorumluluğumuzda olan diğer tüm konular için bize ulaşabilirsiniz.


Duyuru Detaylarına git.

Elektrik Fiyatlarının Belirlenmesi Hakkında Açıklama

Elektrik Fiyatlarının Belirlenmesi Hakkında Açıklama

18.01.2019 00:00

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik piyasasında tüzel kişilerin yetkili oldukları faaliyetlerden kaynaklanan hak ve yükümlülükleri tanımlayan, düzenlemeye tabi tarifeleri hazırlayan, tadili ve uygulanmasını sürdüren, piyasada Elektrik Piyasası Kanunlarına uygun şekilde davranılmasını sağlamakla görevli olan kurumdur.

Elektrik enerjisi satışında uygulanacak fiyatlandırma esasları, 4628 Sayılı EPDK Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun’un 4/2 maddesi ve 6446 Sayılı Elektrik Piyasası Kanun’un 17/1 maddesi ile verilen yetkiye istinaden ilgili kurul tarafından belirlenmektedir. Elektrik enerjisi tüketimine ait faturaları, gerek şirketimiz sorumluluk alanı içerisinde, gerekse ülke genelinde; yürürlükte olan mevzuat gereği ve kurum tarafından belirlenmiş ulusal tarifede yer alan elektrik satış fiyatlarına göre düzenlenmektedir. Şirketimiz, T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun kurul kararları ile yürürlüğe giren ulusal tarife yapısını uygulamakla yükümlüdür. Kurum tarafından belirlenen ve 1.1.2019 tarihi itibariyle geçerli olan güncel tarife tablolarına http://www.epdk.org.tr/Detay/Icerik/3-1327/elektrik-faturalarina-esas-tarife-tablolari adresinden ulaşabilirsiniz.

Duyuru Detaylarına git.

Güvence Bedelleri Hakkında Açıklama

Güvence Bedelleri Hakkında Açıklama

5.01.2019 00:00

Değerli Müşterilerimiz,

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun 13.12.2018 tarihli toplantısında Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğinin 26 ncı maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca güvence bedellerinin 01.01.2019 tarihinden itibaren aşağıdaki şekilde uygulanmasına karar verilmiştir. 

Abone Grupları 
Güvence birim bedeli TL/kW 
Sanayi ve Ticarethane 84,8
Mesken29,8
Şehit Aileleri ve Muharip Gaziler 14,9
Tarımsal Sulama, Aydınlatma ve Diğer 40,2

Duyurumuz, kamuoyunu bilgilendirme amaçlıdır.

Detaylı bilgi için https://www.epdk.org.tr/Detay/Icerik/18-3-76/2-baglanti-bedeliguvence-bedeli-ve-kesme-baglam adresini ziyaret edebilirsiniz.

Duyuru Detaylarına git.

Online Fatura Ödeme Hakkında Duyuru

Online Fatura Ödeme Hakkında Duyuru

26.12.2018 00:00

Dijital dönüşüm kapsamında online işlemlere yönelik geliştirme çalışmalarımız, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini daim kılmak adına büyük bir hızla devam etmektedir. Geliştirme sürecimiz henüz tamamlanmamış olmakla beraber, en kısa sürede online işlemler sekmesi üzerinden ödeme yapabilmenizin mümkün olacağı müjdesini vermek isteriz. Geliştirme sürecimiz tamamlanana kadar faturalarınızı Müşteri İlişkileri Merkezlerimizden, nakit ya da kredi kartıyla taksitli olarak veya anlaşmalı bankalardan otomatik ödeme talimatı vererek veya internet bankacılığı kanalını kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Anlayışınız ve sabrınız için şimdiden teşekkür ederiz.   

Faturanız İçin Ek Ücret Ödemeyin!

Yukarıda belirtilen kanalları kullanarak yapacağınız fatura ödemelerinde ek ücret alınmamaktadır ve ödemeleriniz online olarak muhasebe kayıtlarımıza aktarılmaktadır. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına, bu kanallar dışında yetkisiz herhangi bir kişi ya da kuruma fatura ödemelerinin yapılmaması gerektiği bilgisi, siz değerli müşterilerimize önemle duyurulur.

Aydem Müşteri İlişkileri Merkezlerinin adreslerini öğrenmek için tıklayınız.


Aydem Elektrik Perakende Satış AŞ 

Duyuru Detaylarına git.

“Yapı Kayıt Belgesi” Alarak Elektrik Aboneliği Almak İsteyen Tüketicilerin Dikkatine

“Yapı Kayıt Belgesi” Alarak Elektrik Aboneliği Almak İsteyen Tüketicilerin Dikkatine

13.06.2018 00:00

Afet risklerine hazırlık kapsamında ruhsatsız veya ruhsata aykırı yapıların kayıt altına alınması ve imar barışının sağlanması amacıyla “Yapı Kayıt Belgesi” verilecektir. “Yapı Kayıt Belgesi” verilecek yapılara, talep edilmesi halinde tüketicilerin ait olduğu abone grubu dikkate alınarak geçici olarak elektrik bağlanabilecektir. T.C. Çevre ve Şehircilik ile T.C. Maliye Bakanlıkları tarafından hazırlanan, “Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar” başlıklı tebliğ, Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kamuoyunda "İmar Barışı" olarak bilinen konutların imar ve iskân sorunlarını “Yapı Kayıt Belgesi” vererek çözmeyi hedefleyen düzenlemenin usul ve esasları belirlendi. 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış yapıların “Yapı Kayıt Belgesini” alabilmek için “e-Devlet Kapısı” üzerinden “Yapı Kayıt Sistemindeki Yapı Kayıt Belgesi” formunun doldurulması suretiyle müracaatta bulunulabileceği gibi T.C.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve yetkilendireceği kurum ve kuruluşlara 31 Ekim 2018 tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Bu maddedeki şartların yerine getirilmesi ve 31 Aralık 2018 tarihine kadar kayıt bedelinin ödenmesi halinde söz konusu belge alınabilecek.

Randevu Alınarak Elektrik Abonelik İşlemleri Yapılabilecek

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yetkilendireceği kurum ve kuruluşlardan veya “e-Devlet Kapısı” üzerinden “Yapı Kayıt Belgesi” alan elektrik tüketicileri, Aydın, Denizli ve Muğla illerinde yetkili dağıtım şirketi olan ADM Elektrik Dağıtım Şirketinde, “Bağlantı Anlaşması” yaptıktan sonra Aydem Elektrik Perakende Satış AŞ’den randevu alıp “Perakende Satış Sözleşmesi” imzalayarak abonelik işlemlerini yapabilecek. Tüketiciler, cumartesi günleri dahil olmak üzere belirlenen Aydem Müşteri İlişkileri Merkezi’nde (MİM), seçilebilecek gün ve saat aralığında (08:00-17:45) abonelik işlemleri yapabilmek için 0850 800 0 186 numaralı İletişim Merkezi’ni arayarak veya MİM’lere müracaat ederek randevu alabilecek.

Elektrik tüketicilerinin, abonelik işlemleri için randevu almadan önce mutlaka yetkili dağıtım şirketinde “Bağlantı Anlaşması” yapması gerekmektedir. “Bağlantı anlaşması”, 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu kapsamında, yeni bir tesis veya kullanım yerine yönelik elektrik enerjisi taleplerinde, dağıtım şirketleriyle tüketici arasında yapılan anlaşmadır. “Dağıtım Bağlantı Anlaşması” olarak da bilinen bu anlaşma, çoğu kez “Perakende Satış Sözleşmesi” ile karıştırılmaktadır; Bu noktada hatırlatılması gereken bir husus olarak “Perakende Satış Sözleşmesi”, “Bağlantı Anlaşması” yapılmadan imzalanamamaktadır. Başka bir deyişle, “Perakende Satış Sözleşmesi’nin dayanağı elektrik “Bağlantı Anlaşması”dır.

Duyuru Detaylarına git.

Elektrik Fatura Ödemelerinde Size Özel Sözleşme Hesap Numarası Dönemi Başladı

Elektrik Fatura Ödemelerinde Size Özel Sözleşme Hesap Numarası Dönemi Başladı

19.03.2018 10:00

Değerli Müşterilerimiz,


19 Mart Pazartesi günü itibari ile SAP sistemine geçişimizi tamamladık. Teknolojik altyapımızın yenilenmesiyle birlikte elektrik fatura ödemelerinde kullandığınız tesisat numarası yerine artık tek numara ile işlem yapabileceğiniz Sözleşme Hesap Numarası dönemi başladı.


Sözleşme Hesap Numaralarınızı, siz değerli müşterilerimize 19 Mart Pazartesi günü SMS ve e- posta yolu ile ilettik. İletişim bilgilerinizin güncel olmamasından  dolayı Sözleşme Hesap Numaranızı, SMS veya e- posta yolu ile alamamanız durumunda 0 850 800 0 186 numaralı İletişim Merkezimizi arayarak, size en yakın Aydem Müşteri İlişkileri Merkezlerimize giderek veya  www.aydem.com/tr/SozlesmeHesapNo adresi üzerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca Sözleşme Hesap Numaralarınız ilk fatura döneminden itibaren elektrik faturalarınızın sol üst tarafında da yer alacak.


İletişim bilgileri güncel olmadığından dolayı Sözleşme Hesap Numaraları, SMS veya e- posta yolu ile iletilemeyen müşterilerimiz, Aydem Müşteri İlişkileri Merkezleri’ni ziyaret ederek, İletişim Merkezimizi arayarak veya http://www.aydem.com/tr/BilgiGuncelleme linkinde yer alan Bilgi Güncelleme Formunu doldurarak iletişim bilgilerini güncelleyebilecek, duyuru ve önemli gelişmelerden haberdar olabilecekler.

Duyuru Detaylarına git.

SMS Ret Listesinden Çıkarılmak için Olumlu Beyan Dilekçesi

SMS Ret Listesinden Çıkarılmak için Olumlu Beyan Dilekçesi

5.02.2018 09:00

Daha önce Aydem Elektrik Perakende Satış AŞ tarafından cep telefonu numaranıza gönderilen SMSler için ret hakkınızı kullandıysanız, ancak cep telefonu numaranızı ret listesinden çıkarmak ve kurumumuzdan tekrar SMS almak istiyorsanız aşağıdaki bilgileri içeren ıslak imzalı bir dilekçe yazarak dilediğiniz Müşteri İlişkileri Merkezimize başvurabilirsiniz.

TARİH:
AD SOYAD:
CEP TELEFONU NUMARASI:
OLUMLU BEYAN:
Aydem Elektrik Perakende Satış AŞ kurumunun attığı smslerde ret hakkını kullanarak sms almak istemediğimi belirttim.Bundan sonraki süreçte Aydem Elektrik Perakende Satış AŞ kurumundan gelen smsleri yeniden almak istiyorum.
İMZA:


***Eğer daha hızlı ve online olarak SMS ret listesinden çıkmak isterseniz yukarıdaki bilgileri içeren (tarih ve imza hariç) bir e-postayı iletisim@aydem.com adresimize göndererek talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Duyuru Detaylarına git.

Usulsüz Elektrik Kullanım Hakkında Duyuru

Usulsüz Elektrik Kullanım Hakkında Duyuru

20.07.2017 11:00

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğince, kendi adına perakende satış sözleşmesi olmadan önceki müşteri adına düzenlenen faturayı ödemek suretiyle elektrik enerjisi tüketilmesi “usulsüz elektrik enerjisi kullanımı” olarak tanımlanmıştır. Aynı yönetmelik, elektrik faturasında yazılı bulunan müşteri adı ile fiili kullanıcının farklı olmasının tespiti hâlinde “para cezası” ve “elektriğin kesilmesi” gibi müeyyideler getirilmiştir. Herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması için müşterilerin, yönetmeliğin işaret ettiği kapsamda usulsüz elektrik kullanımları söz konusu ise, elektrik aboneliklerini kendi adlarına almaları gerekmektedir.

Aboneliği kendi adına olmayan, usulsüz elektrik kullanan müşterilerin, Aydem Müşteri İlişkileri Merkezlerine (MİM) başvurarak perakende elektrik satış sözleşmesi imzalaması gerekmektedir. Aboneliği kendi adına olan müşterilerin ise indirimli elektrik kampanyası fırsatından yararlanabilmek ve hizmet alımında aksaklık yaşamamaları adına müşteri bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir. Müşteriler, bilgi güncelleme işlemi için web sitemizde yer alan Müşteri Hizmetleri sayfasının Bilgi Güncelleme sekmesini kullanarak, Müşteri İlişkileri Merkezlerine (MİM) giderek veya 0850 800 0 186 numaralı İletişim Merkezini arayarak gerçekleştirebilirler.

Usulsüz Elektrik Kullanım Hakkında Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’nde yer alan maddelerden örnekler:

•    Abone grubu dışında elektrik tüketmek, örnek durum: Tarımsal Sulama aboneliği için tarımsal sulama faaliyeti dışında, ölçü ayrımı yapmaksızın bina, dam, baraka gibi kullanım alanlarında aynı abonelik üzerinden elektrik tüketmek./Mesken abone grubundan elektrik aboneliği bulunan bir tüketim noktasında ticari faaliyette bulunulmasına rağmen, mesken abone grubundan enerji tüketmeye devam etmek vb.
•    Mühürsüz sayaçtan tüketimi yapmak, örnek durum: Dağıtım şirketine haber vermeden mührü zarar görmüş ya da mühürsüz sayaçtan elektrik kullanılması
•    Kesilen elektriği, yükümlülüklerini yerine getirdikten sonra dağıtım şirketinin izni olmadan açmak, örnek durum: Borçtan dolayı elektriği kesilmiş kişinin borcunu yatırdıktan sonra, dağıtım şirketinin açmasını beklemeden kullanıma başlaması
•    Ölçüm cihazından sonra kendine ait elektrik tesisatından üçüncü kişilere enerji vermek, örnek durum: Sayaçtan sonra kablo çekilerek başkalarına elektrik enerjisi verilmesi
•    Serbest tüketici sözleşmesi bitmesine rağmen sözleşmesini yenilemeyerek eski sözleşmesiyle veya sözleşmesiz olarak elektrik kullanımına devam edilmesidir.

Duyuru Detaylarına git.

Perakende Satış Sözleşmesinin İmzalanması Yükümlülüğü

Perakende Satış Sözleşmesinin İmzalanması Yükümlülüğü

27.02.2017 10:00

Değerli Müşterilerimiz,

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği 8. ve 21.Maddelerinin amir hükümleri doğrultusunda, güvence bedelini ödemek ve perakende satış sözleşmesine esas güncel kimlik, adres ve iletişim bilgilerinizi bildirmek üzere bu bildirimin yapıldığı tarihten itibaren 10 iş günü içinde şirketimize başvurma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Şirketimizle imzalanan perakende satış sözleşmesi, tüketici tarafından, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve ceza koşulu ödemeksizin istenildiği zaman fesih edilebilmektedir.
Şirketimize, öngörülen süreler içinde başvurarak güvence bedeli ödeme ile kimlik, adres ve iletişim bilgilerini bildirmeye ilişkin yükümlülüğün yerine getirilmemesi halinde elektrik enerjisinin kesilebileceği hususunu siz değerli müşterimize aktarmak isteriz.

ELEKTRİK PİYASASI TÜKETİCİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ

“Son kaynak tedariği kapsamında perakende satış sözleşmesinin imzalanması"

MADDE 10 – (1) İkili anlaşma ile elektrik enerjisi ve/veya kapasite satın almakta olan bir serbest tüketicinin ikili anlaşmasının herhangi bir nedenle sonlandırılması halinde, ilgili görevli tedarik şirketi söz konusu tüketiciye son kaynak tedariği kapsamında elektrik enerjisi ve/veya kapasite sağlamakla yükümlüdür.
(2) Birinci fıkra kapsamında, söz konusu serbest tüketici görevli tedarik şirketi tarafından konuyla ilgili olarak kendisine yapılan bildirim tarihinden itibaren onbeş iş günü içerisinde perakende satış sözleşmesinin imzalanması için ilgili görevli tedarik şirketine başvuruda bulunmak zorundadır. Söz konusu sözleşme son kaynak tedariği kapsamında elektrik enerjisi ve/veya kapasite temininin başladığı tarihten itibaren yürürlüğe girer.
(3) Son kaynak tedariği kapsamında perakende satış sözleşmesinin 10 uncu madde ile 32 nci maddede yer alan süreler sonunda imzalanmamış olması ilgili döneme ilişkin görevli tedarik şirketi tarafından düzenlenen tüketim faturasını ödeme yükümlülüğünü ortadan kaldırmaz. Söz konusu faturanın 15 inci madde uyarınca yapılacak ikinci bildirim sonrasında ödenmemesi halinde tüketicinin elektriği kesilebilir.”

Usulsüz elektrik enerjisi tüketimi
MADDE 32-
ğ) İkili anlaşma kapsamında enerji almaktayken son kaynak tedariği kapsamına dahil olmasına rağmen son kaynak tedariğine ilişkin perakende satış sözleşmesi imzalamak için bu madde ile Yönetmeliğin onuncu maddesinde öngörülen süreler içerisinde, ilgili görevli tedarik şirketine başvurmaması,
hallerinde, usulsüz elektrik enerjisi tüketmiş sayılır.”

Duyuru Detaylarına git.

Abonelik Bilgilerinin Güncellenmesi

Abonelik Bilgilerinin Güncellenmesi

30.01.2017 09:00

Değerli Müşterilerimiz,

Elektrik Piyasası Mevzuatında yapılan değişiklik doğrultusunda, indirimli elektrik avantajından yararlanmaya devam edebilmeniz ve hizmet alımında aksaklık yaşamamanız adına abonelik bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir.
Bilgi güncelleme işlemini, web sitemizde yer alan Müşteri Hizmetleri'nin Bilgi Güncelleme sekmesini kullanarak, size en yakın Müşteri İlişkileri Merkezlerimize giderek veya 0850 800 0 186 numaralı İletişim Merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.


Bu kapsamda elektrik aboneliğiniz:
Gerçek kişi adına ise kullanıcı bilgilerinizdeki T.C. kimlik veya yabancı kimlik numarası,
Tüzel kişi adına ise kullanıcı bilgilerinizdeki vergi kimlik numarası, yetkili kişinin adı ve soyadı, T.C. kimlik numarası veya yabancı kimlik numarası bilgilerinin, 14.01.2017 tarihinde 29448 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan 1 Şubat 2017 tarihinde yürürlüğe giren, 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve İkincil Mevzuatı, Dengeleme Uzlaştırma Yönetmeliğinde Değişikli Yapılmasına Dair Yönetmelik neticesinde güncellenmesi gerekmektedir.


Bilgi güncelleme işlemleriniz 7 Nisan 2016 Tarihli ve 29677 Sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereği,
Madde 12 - (1)
a) Kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini önlemek,   
b) Kişisel verilere hukuka aykırı olarak erişimi önlemek,   
c) Kişisel verilerin muhafazasını sağlamak,
amacıyla uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik gerekli her türlü teknik ve idari tedbirler Şirketimizce alınmıştır.

Hassasiyetiniz için teşekkür eder,
Enerji dolu günler dileriz.

Duyuru Detaylarına git.

Bilgi Güncelleme Hakkında Duyuru

Bilgi Güncelleme Hakkında Duyuru

6.12.2016 13:00

Değerli Müşterilerimizin Dikkatine!

5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu kapsamında fatura bildirimleriniz ve diğer işlemleriniz ile ilgili hizmetlerde aksaklık yaşamamanız için kullanıcı bilgilerinizin güncel olması, yasal gereklilik teşkil etmektedir. Söz konusu durum için http://www.aydem.com/tr/BilgiGuncelleme adresinden müşteri bilgilerinizi güncelleyebilir veya Aydem Müşteri İlişkileri Merkezlerimizde müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek ve sizlerle etkin iletişim kurabilmek adına kullanıcı bilgilerinizin güncellenmesi bizim için büyük önem taşımaktadır. Kampanya ve duyurulardan elektronik posta veya kısa mesaj yolu ile bilgilendirme alabilme, ticarethane ve sanayi kullanıcılarına e-fatura gönderebilme ve daha fazla hizmet için bilgilerinizi web sitemizde yer alan formdan güncelleyebilirsiniz.


Duyuru Detaylarına git.

Fatura İşlemleri Hakkında Duyuru

Fatura İşlemleri Hakkında Duyuru

25.11.2016 09:00

Değerli Müşterilerimizin Dikkatine
Fatura işlemlerinizi, işlem ücreti alınmayan Müşteri İlişkileri Merkezlerimizde veya anlaşmalı olduğumuz bankalarda gerçekleştirmenizi rica eder, herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için farklı ödeme kanallarını seçmemenizi önemle hatırlatırız.
Web sitemiz üzerinden size en yakın Müşteri İlişkileri Merkezlerimize ve anlaşmalı banka bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Duyuru Detaylarına git.

Tarife Grubu Tanımları Hakkında Açıklama

Tarife Grubu Tanımları Hakkında Açıklama

31.10.2016 13:00

EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) Tarifeler Dairesi Başkanlığı’nca 11/02/2016 tarih 32841861-100 E. 7244 sayılı yazı ekinde belirtilen tarife tanımlarına aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz. Elektrik faturasındaki tarife tanımları nedeniyle müşterilerimizde kafa karışıklığına sebep olmaması ve faturaların fatura modülü üzerinden rahat bir şekilde kontrol edilebilmesi için belirtilen yazı ekinde bulunan ve fatura kontrol modülünde birebir karşılıkları bulunan tarife tanımlarının kullanılması gerekmektedir.
Duyuru Detaylarına git.

Sürekli Yaz Saati Uygulaması Hakkında Alınan Kurul Kararına İlişkin Duyuru

Sürekli Yaz Saati Uygulaması Hakkında Alınan Kurul Kararına İlişkin Duyuru

31.10.2016 13:00


Duyuru Detaylarına git.

Ceyhan Saldanlı Türkiye'nin Enerji Vizyonu'na Konuk Oldu

Ceyhan Saldanlı Türkiye'nin Enerji Vizyonu'na Konuk Oldu

26.06.2016 22:26

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, 27 Haziran Pazartesi günü TGRT Haber’de yayınlanan ‘Türkiye’nin Enerji Vizyonu’ adlı programa katılmıştır. Yayın linkine buradan ulaşabilirsiniz. 

Duyuru Detaylarına git.

Fatura Düzenlemeleri Hakkında Açıklama

Fatura Düzenlemeleri Hakkında Açıklama

6.01.2016 09:00

Değerli Müşterilerimiz, 

Elektrik tarifelerinde sadeleştirmeye giden Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 01.01.2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere elektrik faturalarından  “Kayıp Kaçak Bedeli”, “İletim Bedeli”, “PSH Bedeli” ve “Sayaç Okuma Bedeli” kalemlerini kaldırmıştır. Fatura bileşenleri arasında yer alan “Enerji Bedeli”, “Dağıtım Bedeli”, “TRT Payı”, “Enerji Fonu”, “Elektrik Tüketim Vergisi” gibi bedeller faturalarda yer almaya devam edecektir. EPDK tarafından belirlenen yeni tarife tablolarına aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

EPDK Tarife Tabloları

Bilgilerinize sunar, enerji dolu günler dileriz.
Duyuru Detaylarına git.

Ticarethane ve Sanayi Müşterilerimizin Dikkatine

Ticarethane ve Sanayi Müşterilerimizin Dikkatine

29.09.2015 13:00

Değerli Müşterimiz,

01.10.2015 tarihi itibariyle şirketimizden ikili anlaşmalar kapsamında enerji alan ‘Ticarethane ve Sanayi Abone Grubu’ müşterilerimiz için gecikme zammı oranı aylık %2,4 olarak uygulanacaktır. Siz değerli müşterilerimizin elektrik faturalarını son ödeme tarihine kadar ödemeleri önemle rica olunur.


Duyuru Detaylarına git.

Aydem’den Kredi Kartı İle Ödeme Kolaylığı

Aydem’den Kredi Kartı İle Ödeme Kolaylığı

3.02.2015 09:00

Geliştirmeye devam ettiği hizmetlerine bir yenisini ekleyen Aydem, siz değerli müşterilerine elektrik faturalarını kredi kartı aracılığı ile ödeme imkânı sunmaya başlamıştır. Aydın, Denizli ve Muğla illerindeki müşterilerimiz, güncel veya ödenmemiş geçmiş dönem elektrik fatura ödemelerini kredi kartlarına 2 ile 9 aya varan taksitlendirmeyle yapabileceklerdir.

Akbank (Axess Card), Denizbank (Bonus Card), İş Bankası (Maximum Card), Garanti Bankası (Bonus Card) ve Yapı Kredi Bankası (World Card) ile yapılan anlaşmalar kapsamında elektrik tüketimi fatura ödemelerinde tek çekim imkânı henüz sunulamamaktadır. Taksitli fatura ödemelerinden doğabilecek vade farkı, ilgili bankalar tarafından belirlenmekte ve müşteriye yansıtılmaktadır.

Size en yakın MİM'e ulaşmak için tıklayınız.


Duyuru Detaylarına git.

Faturanız İçin Ek Ücret Ödemeyin!

Faturanız İçin Ek Ücret Ödemeyin!

8.08.2014 13:45

Anlaşmalı bankalar, PTT, Aydem Elektrik ve Gediz Elektrik Müşteri İlişkileri Merkezleri(MİM)’nde yapacağınız fatura ödemelerinde ek ücret alınmamaktadır ve ödemeleriniz online olarak muhasebe kayıtlarımıza aktarılmaktadır. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına aşağıda belirttiğimiz ödeme noktaları dışında herhangi bir kişi ya da kuruma fatura ödemelerinin yapılmaması, siz değerli müşterilerimize önemle duyurulur.

MİM noktalarımızın nerede olduğunu öğrenmek için lütfen tıklayınız. 

Duyuru Detaylarına git.

Elektrik Dolandırıcıları İle İlgili Basın Açıklaması

Elektrik Dolandırıcıları İle İlgili Basın Açıklaması

26.03.2014 15:00

Değerli Müşterilerimiz,

Elektrik perakende satış hizmeti sunduğumuz il ve ilçelerdeki müşterilerimizi telefonla arayan bazı kişilerin Aydem Elektrik’ten aradıklarını ve elektrik faturalarında %30 oranında indirim yapacaklarını iddia ederek müşterilerimizin kişisel bilgilerini almaya çalıştıkları ve yine bu kapsamda 15-45 TL karşılığında adreslerine kargo veya kurye aracılığıyla bazı evrakları göndermeleri gerektiğini ifade ederek müşterilerimizi dolandırmaya çalıştıkları tespit edilmiştir. Siz değerli müşterilerimizi bu kapsamda arayan kişi ve kuruluşların şirketimizle herhangi bir ilişkilerinin bulunmadığını belirtir; olası bir mağduriyetin yaşanmaması adına bu tür aldatıcı vaatlere itibar edilmemesini, şahsi bilgilerin paylaşılmamasını ve herhangi bir ödemenin yapılmamasını önemle rica ederiz.Duyuru Detaylarına git.
Hakkımızda
Müşteri Hizmetleri
Kampanyalar
Bilgi Ekranı
Müşteri İlişkileri Merkezleri
Menu