Duyurular

Kıyasen Fatura Düzenlemesi Hakkında Açıklama

24.04.2020 00:00

T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından alınan “Kıyasen Fatura Düzenlemesi” kararı, sadece karantinaya alınan ve idari kararlarla sayaç okumalarının durdurulduğu yerleşim yerleri ile sayaç okuma yapan çalışanların sosyal mesafelerini koruyamayacağı durumlar için geçerli olacak. Kapsama alınan bölgelerin dışında kalan müşterilerin sayaç okuma ve faturalandırma süreçleri, normal seyrinde devam ederek tüketime göre faturalandırılacak.

Müşterilerimiz, tüketimlerinin kıyasen yapılıp yapılmadığını faturalarında yer alacak bildirim metninden takip edebilecek. Kıyasen fatura düzenlemesi yapılan tüketim noktalarında, sayaç okuma işlemlerinin yapılmasının yeniden mümkün hale gelmesinden itibaren okunan gerçek sayaç değerlerine göre mahsuplaşma yapılabilecek.

Virüsten korunmak için evde kal çağrılarına uyum sağlayan müşterilerimiz, evde geçirdikleri sürenin artmasıyla elektrikli aletleri daha fazla kullanmalarına bağlı olarak elektrik tüketimlerinde artış olduğu gözlemliyoruz. Bu dönemde müşterilerimiz, sayaç değerleri üzerinden faturalarını kontrol edebilecekleri gibi EPDK’nın web sayfası üzerinden de bilgi sahibi olabilecek.

Faturaları kıyasen oluşturulmayan ancak yine de fatura üzerinde yer alan ortalama tüketim değerlerinde anormal bir artış gözleyen müşterilerimizin fatura itirazlarını yine mevzuat kapsamında titizlikle inceleyerek en kısa zamanda yanıtlayacağız.


Hakkımızda
Müşteri Hizmetleri
Kampanyalar
Bilgi Ekranı
Müşteri İlişkileri Merkezleri
Menu