Basın Bültenleri

Gediz Elektrik ve İzmir Ekonomi Üniversitesi'nden Önemli İşbirliği

16.10.2018 00:00

Gediz Elektrik Perakende Satış AŞ (Gediz) ve İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) işbirliğiyle faaliyete geçen Yetenek Yönetimi Projesi’ne ait detayların paylaşıldığı basın toplantısı, 16 Ekim Salı günü saat 14.00’te İEÜ Ana Bina Mütevelli Heyet Toplantı Salonu’nda düzenlendi.  

İmza töreni ile devam eden basın toplantısına, Gediz İnsan Kaynakları Müdürü Hamdi Kasap ve İEÜ Rektörü Prof. Dr. F. N. Can Şımga Muğan katıldı. Söz konusu proje ile hem İEÜ diploma değerinin artırılması ve Gediz’in talep ettiği genç ve nitelikli insan kaynağının sağlanması hedeflenmekte, hem de İEÜ’lü öğrencilerin mezun olacakları bölüm ve ilgi alanlarına göre istihdam sağlanması öngörülmektedir.

Gediz İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından yürütülecek projede, protokol kapsamı süresince pilot uygulama yeri olarak seçilen İzmir’de, öğrenci istihdamı gerçekleştirilecektir. Bir sosyal sorumluluk ve eğitimin desteklenmesi projesi olan Yetenek Yönetimi Projesi, İEÜ lisans öğrencilerine, 3. ve 4. sınıftayken iş hayatında uzun soluklu tecrübe ve pratik yapma imkânı sağlayacaktır.

Gediz, proje sonrasında performansını beğendiği ve birlikte çalışılmak istediği öğrenciye, ihtiyaç oluşması durumunda iş teklifinde bulunulabilecektir. Proje kapsamında değerlendirilecek olan İEÜ öğrencilerinin sayısı, aynı dönem için maksimum 35 kişi olarak belirlenmiştir.


Gediz Elektrik bir Aydem kuruluşudur. 

Hakkımızda
Müşteri Hizmetleri
Kampanyalar
Bilgi Ekranı
Müşteri İlişkileri Merkezleri
Menu