Basın Bültenleri

Aydem ve Denizbank İş Birliğinde Çiftçilere Ödeme Kolaylığı Sağlayan Avantajlar

18.07.2017 09:00

Tarım sektöründe %40 pazar payı ile özel bankalar arasında lider olan DenizBank, üreticileri her alanda desteklemeye devam ediyor. Bankanın Aydem ile olan anlaşması kapsamında çiftçiler, isterlerse Aydem Müşteri İlişkileri Merkezleri’nden Üretici Kartları ile ödeme yapabiliyor, otomatik ödeme talimatı verebiliyor ve Aydem faturalarını yine ayrıcalıklar sunan bu kartları ile hasata erteleyebiliyorlar.

Tarım sektörünün gelişmesi yönünde sürdürdüğü yoğun faaliyetler ile özel bankalar arasında birinci sırada bulunan DenizBank ve Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş işbirliklerini geliştirdi. Üreticiler bu işbirliği ile birlikte Aydem Müşteri İlişkileri Merkezleri’nden (“MİM”) Üretici POS aracılığıyla yapacakları ödemelerde Temmuz ayı boyunca 5 ay vade ve 0 faiz avantajı elde ediyorlar.
Üretici Kart sahipleri, Aydem ve DenizBank arasındaki anlaşmanın sağladığı fırsatlar sayesinde; otomatik fatura ödemelerini hasat dönemine kadar erteleyebilecekler ve özel faiz oranlarından faydalanabilecekler. Bunun yanı sıra tarımsal kurum ödemelerinde yüksek tüketimli elektrik fatura ödemesi yapan Aydem müşterileri için Doğrudan Borçlandırma Sistemi ile ödeme imkânı da bulunuyor.   
“Üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz”
Konuya ilişkin bir konuşma yapan DenizBank Batı Anadolu Bölge Müdürü Hasan Özer Orhan, işbirlikleri ile çiftçilere destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarının altını çizdi.
Orhan şöyle devam etti: “DenizBank olarak Türk tarımının modernizasyonuna destek vermek ve tarımsal üretimde verimliliği artırmak hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üretici Kart ve tarım kredilerimizle tarım sektörüne verilecek hizmet kalitesinin yükseltilmesini, AB standartlarında tarımsal üretimle rekabet gücümüzün artırılmasını destekliyoruz. Tarıma yaptığımız büyük yatırımlar ve üreticimize tanıdığımız önemli avantajlarla, özel sektör bankaları arasında ilk sırada yer alıyoruz. Aydem ile zenginleştirdiğimiz işbirliğimiz üreticilere önemli avantajlar sunuyor. Yenilikçi çalışmalarımız önümüzdeki dönemde de artarak devam edecek.”
Aydem Elektrik Müşteri İlişkileri Müdürü Hüseyin Bahadır Gök yaptığı değerlendirmede; “2014 yılında başlattığımız ve mali anlamda zor durumdaki çiftçilerimize daha fazla destek ve yardımcı olmak amacıyla geliştirilen işbirliğinin Aydın, Denizli ve Muğla illeri başta olmak üzere 81 ildeki tüm Üretici Kart sahibi Aydem müşterileri için çok önemli bir ödeme kolaylığı olduğunu, müşteri beklentilerini ve memnuniyetini önemsediklerini ve çiftçilere destek olmaya devam edeceklerini” ifade etti. Gök şöyle devam etti: “DenizBank ile müşterilerimize ödeme avantajı sağlayan önceki işbirliğimizi daha da avantajlı duruma getirerek, çiftçilerimizin elektrik fatura ödemelerine kolaylık sağlamayı sürdürdük. Ülkemizde, enerji sektörünün öncülerinden ve sektörde ilkleri yapmayı bir alışkanlık haline getirmiş olan Aydem ile Tarım Bankacılığının öncülerinden DenizBank’ın birlikte geliştirmiş olduğu bu işbirlikteliği ile müşterilerimizin memnuniyeti ve avantajı için yeni projeler üretmeye devam ediyoruz.  DenizBank Üretici Kart sahibi müşterilerimiz, Temmuz ayı içerisinde yapacakları elektrik faturası ödemelerinde, 5 ay faizsiz erteleme yapabilecekler ve hasat sonuna kadar her hangi bir gecikme bedeli ödemeyecekler, Aydem olarak müşteri odaklı projeleri sürdürmeye devam edeceğiz.”. 

Türkiye’de bir ilk olan “Üretici Kart” hakkında...
•    Çiftçiler Üretici Kartları ile; mazot, gübre, yem, tohum, tarım ilacı, tarım makinaları, yedek parça ve diğer tarımsal ihtiyaçları için ülke genelinde 15 bine yakın üye işyerinden avantajlı alışveriş yapabilirler veya Şube ve tüm ATM’lerden nakit çekebilir veya 3 yıla varan vadelerde Üretici Kart üzerinden taksitli kredi kullanabilirler.
•    Geri ödemeler DenizBank’ın tüm tarım kredilerinde olduğu gibi ürünün hasat tarihinde yapılabilir.
•    DenizBank şubelerinden, anlaşmalı üye işyerlerindeki POS makinalarından ve ATM’lerden Üretici Kart başvurusu yapılabiliyor. Ayrıca cep telefonuna URETICI yazıp T.C. kimlik numarası ve bulunulan ilin plaka kodunu aralarında birer boşluk bırakıp 3280’e SMS göndererek de Üretici Kart başvurusu yapılabiliyor.
•    Turkcell faturaları için Üretici Kart'a otomatik ödeme talimatı vererek yıllık 600 TL'ye kadar olan cep telefonu faturaları faiz ödemeden hasada ertelenebilir.
•    Her ay düzenli ödenmesi gereken Bağ-Kur primleri ve tarımsal faturalar için otomatik ödeme talimatı vererek ödemeler hasada ertelenebilir.
•    Üretici Kart Ödemeleri tüm DenizBank Şubeleri ile PTT merkez ve şubelerinden yapabilir.
•    Tarımsal elektrik ve su faturaları Üretici Kart üzerinden otomatik ödemeye alınabilir uygun faiz oranı ile hasatta ödenebilir.

Hakkımızda
Müşteri Hizmetleri
Kampanyalar
Bilgi Ekranı
Müşteri İlişkileri Merkezleri
Menu