Basın Bültenleri

Alatay Elektromobil Enerjisini Aydem’den Alıyor!

4.05.2017 10:00


Basınımızın Değerli Temsilcisi,

Aydem ’in sponsorluğunda, Pamukkale Üniversitesi (“PAU”) Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi tarafından organize edilen “Alatay Elektromobil Proje Semineri ve Tanıtım Etkinliği” PAU Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. 

PAU Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi, elektrikli araç konusunda yürütülen çalışmalara 2014 yılında başlamıştır. “Alatay Elektromobil Projesi”, PAU bünyesinde tasarlanan, batarya enerjili elektrikli araç projesidir. Alatay Elektromobil, TÜBİTAK’ın himayesinde organize edilen “Efficiency Challenge Electric Vehicle” yarışmasında projeyi geliştiren “PAU Atay Takımı”, 2016 yılında “Electromobile 2016” kategorisinde Alatay-Ev aracı ile “Yerli Ürün Teşvik” ödülü kazanarak Türkiye birinciliği elde etmiş, büyük başarıya imza atmıştır. 

PAU Atay Takımı, 2017 yılında da yapılması planlanan yarışmaya, yenilenmiş bir araç ve tecrübe kazanmış güçlü bir ekip ile katılarak; özellikle yerli tasarım konusunda dereceye girerek, gösterilen başarıyı sürdürmeyi hedeflenmektedir. Ayrıca elektrikli araçlar hakkında farkındalığın artırılması için bir dizi etkinlikler planlanmaktadır. Bu kapsamda “Alatay Elektromobil Proje Semineri ve Tanıtım Etkinliği”, dün PAU Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda organize edildi.

Proje Semineri ve Tanıtım Etkinliğinde konuşmacı olarak; Yrd. Doç. Dr. Selim KÖROĞLU, Arş. Gör Mustafa TÜMBEK, Aydem Satış Müdürü Hayrettin ÜÇÜNCÜ ve Ahmet BAYRAMOĞLU katılım gösterdi. Yrd. Doç. Dr. KÖROĞLU, Alatay Elektromobil Projesi hakkında sunum yaptı. Arş. Gör TÜMBEK ise elektrikli araçların tarihçesi hakkında bilgilendirmeler yaptı. Aydem Satış Müdürü ÜÇÜNCÜ, öğrencilerin kariyer hedeflerine yöneliklik konuşma yaptı. Katılımcı BAYRAMOĞLU ise enerji sektörü hakkında genel bilgilendirmelerde bulundu. Etkinlik sonunda projenin destekleyicisi Aydem’ in Satış Müdürü Hayrettin ÜÇÜNCÜ ’ye ve diğer konuşmacılara katılımlarından ötürü plaket takdim edildi. ÜÇÜNCÜ, plaket takdimi için teşekkür ederek, “Alatay Elektromobil Enerjisini Aydem ’den Alıyor!” ifadeleriyle sözlerine son verdi.  

Saygılarımızla, 

Hakkımızda
Müşteri Hizmetleri
Kampanyalar
Bilgi Ekranı
Müşteri İlişkileri Merkezleri
Menu