Basın Bültenleri

Aydem 'İstihdamda Eşitlik' Ödülüne Layık Görüldü

17.08.2016 11:00

Basınımızın Değerli Temsilcileri,

Aydem, 2016 yılı itibari ile 552’si kadın olmak üzere 1006 çalışana ulaşmış, 23’ü kadın olmak üzere toplam 44 yönetici sayısıyla kadın yönetici oranını %53’e yükseltmiştir. Aydem, kadın istihdam oranındaki bu artışı ile Capital Dergisi ve Değişim Liderleri Derneği (DLD) tarafından istihdama yönelik ödüle layık görülmüştür.
Geçtiğimiz yıl yapılan “Capital500 Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi” konulu araştırmada Aydem, “İstihdamını En Çok Artıran Şirketler” arasında birinci olmuş, düzenlenen törende şirketi adına ödül alan Aydem Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı: “Sürdürülebilir başarıyı, değerli çalışanlarımızdan aldığımız enerji ile sağlıyoruz. Bereket Enerji Grubu olarak sektörümüzde üretim ve istihdama büyük önem veriyoruz. Bu bağlamda 500 şirket arasında istihdam artışında birinci olmamız gurur verici.” şeklinde açıklamada bulunmuştu.
Aydem, çalışan sayısındaki eşitlikçi oranı ve istihdamdaki gücüyle her geçen gün ödül almaya devam etmektedir. Kadın istihdamına katkılarından ötürü 2016 DLD Ödülü, Aydem adına Urla Bölge Sorumlusu Seda Tınas’a takdim edilmiştir. DLD Genel Müdürü Aslı Olgunlar, Aydem’e verdikleri ödüle ilişkin görüşlerini şu şekilde belirtmiştir: “Aydem, kadınların iş hayatındaki rolüne değer veren ve bunu destekleyen bir şirkettir. Aydem bunu sözle değil, icraat ile yapmaktadır. Ayrıca Aydem, kadın istihdamında çok önemli adımlar atmaya devam etmektedir.”


Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Hakkımızda
Müşteri Hizmetleri
Kampanyalar
Bilgi Ekranı
Müşteri İlişkileri Merkezleri
Menu